Dedeoğlu Bilişim, Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemleri, Giresun Güvenlik Sistemleri, Giresun Bilişim

Neler Yapılabilir

Fibaro sistemi evinizdeki/ofisinizdeki tüm ışıkları istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden kontrol etme imkanı sağlar.

Aydınlatma Çözümleri  

Fibaro sistemi evinizdeki/ofisinizdeki tüm ışıkları istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden kontrol etme imkanı sağlar. Kablosuz minyatür Fibaro modüllerini, tercih edeceğiniz herhangi bir aydınlatma sistemine birkaç dakika da bağlayarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Işıklarınızı sadece açma/kapama şeklinde kontrol etmek için Fibaro röle modüllerini kullanabilir veya açma/kapama ile beraber parlaklık kontrolünü de sağlamak istiyorsanız ayarlı anahtar(dimmer) modüllerini kullanabilirsiniz.

Kablosuz Fibaro modülleri ile kontrol etmeye başladığınız ışıklarınızı cep telefonu vb. cihazlardan ister evin içinden isterseniz uzaktan açıp/kapatabilir veya açık olup olmadıklarına bakabilirsiniz. HomeCenter 2 içerisine basitçe ekleyeceğiniz senaryolarla Fibaro'nun sizin yerinize sizin istekleriniz doğrultusunda otomatik olarak kontrol etmesini de sağlayabilirsiniz. Böylece evinizdeki/ofisinizdeki ışıklar siz hiç yorulmadan otomatik olarak kontrol edilirler. Örneğin siz evinizde karanlıkta film seyrederken kapı çaldığında, ışıklarınız otomatik olarak yanar ve yolunuzu aydınlatır.

                                 Isı Yönetimi 

Fibaro sistem, evinizin/ofisinizin ya da ayrı ayrı odaların, sıcaklıklarını ve hava dolaşımını sağlayacak şekilde tasarlandı. Fibaro sistemi ile hava durumuna göre evinizin/ofisinizin içerisindeki sıcaklığı ayarlayabilirsiniz. Fibaro modülleri ve sensörler sayesinde ısıyı sizin istediğiniz gibi otomatik olarak kontrol eder. Bu sayede evinizdeki/ofisinizdeki konforun artmasının yanı sıra %45'e varan yakıt tasarrufu da sağlar. Basitçe ekleyeceğiniz senaryolar sayesinde Fibaro sistem siz evde yokken gereksiz yakıt tüketimini engellediği gibi siz geldiğinizde istediğiniz sıcaklıkta olacak şekilde devamlı kontrol eder. Siz istediğiniz zaman isterseniz uzaktan da kontrol edebilirsiniz. Pazar günü birkaç saatlik bir işinizin çıktığını ve ofise gitmeniz gerektiğini düşünün. Ofise gitmeden hemen ısıtmayı çalıştırabilir ve gider gitmez sıcak bir ofiste rahat bir şekilde işinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

 

         Perde/Panjur Kontrolü

Fibaro Sistem; motorlu perde, panjur, kepenklerin kontrolünü yapabilir. Motorlu cihazları kontrol ederken basit aç/kapa dışında, konum ayarı da yapabileceğiniz tek sistemdir. HomeCenter 2 içerisine basitçe ekleyeceğiniz senaryolarla, perdelerinizin sizin isteğinize göre, gün boyu kendi kendine istenilen oranda açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin bir ışık ölçer ile birlikte kullanıp evinizdeki/ofisinizdeki odaların perdelerini güneşe göre otomatik olarak hareket ettirebilirsiniz.

 

GÜVENLİK

Fibaro sisteminin çalışma prensibinin özünde güvenlik vardır. Sisteme bağlı olan cihazların tam entegrasyonu sayesinde, dünyanın her yerinden evinize erişebilir ve tüm detayları kontrol edebilirsiniz. Kablosuz kapı/pencere sensörü, hareket sensörü, kamera vb. ürünler sayesinde evinizde/ofisinizde istediğiniz tüm yerlerin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Fibaro sistemde güvenlik ihlalleri için kolayca senaryolar oluşturup güvenliğinizi daha da arttırabilirsiniz. Bu sayede örneğin ofisinizin camı açıldığında Fibaro hırsızı caydırmak için ses ve ışıkları kontrol ederek öncelikle hırsızı caydırmaya çalışırken bir yandan da güvenlik ihlali olan odanın ışıklarını tam açarak kameranın net görüntü almasını sağlar. Elde ettiği görüntüleri internet üzerinden istediğiniz kişilere ulaştırır, böylece kameraya zarar verilse bile görüntüler çoktan iletilmiş olur.

 

Emniyet   

Fibaro sistemi, ev ya da ofisinizde oluşabilecek su kaçağı, yangın gibi olaylarda sizi bilgilendirir ve tanımladığınız önlemleri alabilir. Fibaro sistemin kablosuz sensörleri ile kontrol etmek istediğiniz yerleri kolayca takip etmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, gece siz uyurken sistemin bir gaz kaçağı tespit etmesi durumunda, gaz kesilir, motorlu panjurlar açılır, elektrikli pencereler açılırak içeriye temiz hava girmesi sağlanır. Aynı anda alarm çalarak sizi uyandırır ve durumdan haberdar olmanızı sağlar.

 

Kamera

Fibaro sistemi ile eşleştirilen IP kameralar sayesinde evinizi dünyanın her yerinden izleyebilir tatildeyken evinizi gözleyerek onu kontrol altında tutabilirsiniz. Eğer kameranızın döndürme kontrolleri varsa bunlara erişerek kameranızı istediğiniz yöne çevirebilirsiniz. Kameraları güvenlik amaçlı, evdeki küçük çocuğunuzu izleme, interkom vb. amaçlarla kolayca Fibaro üzerinden kullanabilirsiniz. Fibaro üzerinden evinize/ofisinize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Bu sayede örneğin siz daha yoldayken evinize gelen arkadaşlarınızın kapıyı çaldığını telefonunuzdan görerek onlara kapıyı açabilirsiniz. İşyerinden çocuğunuzun bakıcısıyla neler yaptığını, güvende olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Senaryolar

Senaryolar evinizin kendi kendini yönetebilir hale gelmesini sağlayan bir özelliktir.Fibaro sistem, evinizi kendi kendini yönetebilen mekanizmalar haline getirerek sizin ve aile bireylerinizin yaşamını kolaylaştırır. Fibaro sistem sayesinde, evinizdeki/ofisinizdeki elektikli cihazlar iletişim kurabilecek hale gelirler. Senaryolar sayesinde hava durumu, zaman, GPS konumu gibi pek çok duruma göre eviniz sizin yerinize eyleme geçebilir. Bu da size ev/ofis otomasyonunda çok geniş bir çözüm ve uygulama fırsatları sunar. Örneğin eve gelip kapıyı açtığınızda Fibaro sistem bunu fark edip ortamın aydınlık olup olmamasına bakarak girişteki ışıkları yeterli parlaklıkta yakabilir. Senaryolar sayesinde eviniz sizin gibi düşünür ve rutin pek çok işi sizin yerinize yaparak hem hayatınızı kolaylaştırır hemde rutin işleri düşünmek ve yapmak için harcayacağınız zamanı kazandırır.

Foto Galeri

Dedeoğlu Bilişim, Akıllı Ev ve Güvenlik Sistemleri, Giresun Güvenlik Sistemleri, Giresun Bilişim